در واقع این روش بهترین روش از بین بردن موهای زاید بدن است ولی واژه دایمی واژه ای اغراق شده است. حدود بیست درصد موهای زائد شما پس از یک دوره درمانی کامل با لیزر ممکن است همچنان باقی بماند و یا پس از درمان مجددا شروع به رشد نماید. پس از جلسه درمانی با لیزر موهای زائد طی 2 هفته می ریزند.

برای رفع موهای زائد روش های مختلفی وجود دارد که لیزر نسبت به روش های دیگر مزایای قابل توجهی دارد . لیزر موهای زائد نسبت به روش های دیگر،یک روش بدون عارضه محسوب می شود و همچنین کمترین احساس درد و ناراحتی را به همراه دارد. روش لیزر دائمی تر است و قیمت و هزینه لیزر با توجه به اینکه رفع موهای زائد طولانی مدت و تقریبا دائمی است قابل توجیه است. همچنین با عوارض و مشکلات روش‌هایی مانند بند انداختن، وکس، ودستگاه های اپیلاتور و...  را نیز به جا نمی‌گذارد.

در لیزر، پوست و موی فرد و محل لیزر بسیار مهم است. بهترین نوع پوست و مو، پوست سفید و موی ضخیم و تیره است. در عین حال هر چه پوست تیره تر و مو نازک‌تر باشد درمان سخت تر و اثر بخشی کمتر خواهد بود.

تعداد جلسات درمانی برای هر بیمار متفاوت است. معمولاً، بیمارانی که پوست روشن دارند به ۳ تا ۶ جلسه درمانی و بیماران دارای پوست تیره‌تر هستند به4 تا ۸ جلسه درمانی نیاز دارند که فاصله تقریبی بین این جلسات می‌بایست ۴ تا ۸ هفته باشد تا به‌این‌ترتیب بتوان به نتایج رضایت‌بخش دست یافت. به‌طور میانگین اکثر بیماران می‌توانند پس از درمان ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش دائمی در موهای زائد خود را مشاهده نمایند.

دستگاه‌های لیزرنام‌های مختلفی دارند که شاید به گوش شما هم خورده باشند. IPL دستگاهی است که با پالس نوری بر موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن تأثیر می‌گذارد. این پالس‌ها روی فولیکول موها می‌تابند و با ایجاد گرما موها را از بین می‌برند. لیزر دایود نیز به طور پالسی کار می‌کند و عمق نفوذ آن زیاد است. اما یکی از بهترین و موثرتر ین دستگاه‌های لیزر که در بازار به دستگاه الکس معروف است، دستگاه لیزر الکساندرایت است. این دستگاه از مدرن‌ترین  دستگاه‌های لیزر است و به دلیل عوارض کم و کارایی بالایی که دارد، افراد زیادی متقاضی لیزر با این دستگاه هستند. طول موج بعدی لیزرND: YAG  می باشدکه برای پوست های تیره تر و برنز کاربرد دارد. کلینیک بهبد لیزر مجهز به سه دستگاه الکساندرایت و ND : YAG امریکایی می باشد. لیزرهای کم  توان، ( IPLها) قادر نیستند موها را به طور دائم از بین ببرند

اشعه لیزر به پالسی از نور گفته می شود که بدون آسیب به بافت‌های اطراف مو به گرما تبدیل شده و با وارد شدن به فولیکول مو، توسط مو جذب شده وباعث نابودی پیاز مو می‎شود. رفع موهای زائد با لیزر تقریبا دائمی است.

برای برداشتن موهای زائد در طول دوره درمان، بهترین روش استفاده از تیغ است پس استفاده از روش هایی مانند اپیلاسیون، موچین و بند را دو تا سه هفته قبل از لیزر کنار بگذارید. اگر برنزه کرده اید، صبر کنید تا تاثیر آن از روی پوستتان برود، انجام لیزر در این زمان ممکن است باعث ایجاد تاول و سوختگی پوست شود. توصیه می شود قبل از انجام لیزر موهای زائد، به مدت ۴-۶ هفته در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید. بهترین زمان تراشیدن موها یک تا دو روز قبل از لیزر می باشد.

اگر نوع دستگاه خوب و استاندارد بوده و لیزر با تنظیم صحیح انجام شود، لیزر هیچ گونه خطر و آسیبی برای پوست و دیگر اندام ها ندارد. لیزر موهای زائد به دلیل وارد کردن نور با سرعت بالا داخل بافت پوست برای سوزاندن ریشه موها، باعث ایجاد کمی درد و سوزش می شود اما این درد، قابل تحمل بوده و بسیار زودگذر خواهد بود. برخی از افراد آستانه درد پایینی دارند. پمادهای بی حس کننده، حدود 45-30 دقیقه قبل از لیزر برای رفع درد ناشی از این کار بسیار موثر خواهد بود.

یکی از دلایل اصلی حذف موهای زائد بدن با لیزر در مردان، این است که لیزر در رفع موهای زائد در سراسر بدن یکسان عمل می کند. درمان با لیزر، از موهای زائد از لاله گوش گرفته تا کل بدن موثر است. اصلاح با ریش تراش یا اصلاح با موم ممکن است قابل تحمل باشد ولی کاملا غیرضروری است و اثرات آن کوتاه مدت بوده و بیهوده به نظر می رسد. در خصوص تاثیر لیزر موهای زائد در خصوص آقایان باید این حقیقت را صادقانه بدانید، که لیزر در بدن آقایان به اندازه خانم ها موثر نیست، این به این معناست که یقینا آقایان نیاز به تعداد جلسات بیشتری نسبت به خانم ها نیاز دارند و همچنین به احتمال بسیار زیاد نیازمند جلسات یادآور سالیانه بین ۱ تا ۴ جلسه هستند. این در حالی است که در ۹۰ درصد خانم ها لیزر پس از ۴ الی ۶ جلسه جوابدهی دارد، ۱۰ درصد خانم ها نیز ممکن است به جلسات بیشتر نیاز داشته باشند.

خیر چنین نیست به این دلیل که لیزر استفاده شده برای رفع موهای زائد، امواجی است که از نوع غیر یونیزه می باشند. این امواج در پوست تولید گرما می کنند که منجر به غیرفعال شدن فولیکول مو و در نهایت مانع رشد مو می شود. این انرژی تنها جذب لایه های سطحی پوست شده و به هیچ عنوان باعث جهش سلولی نمی شود.از سوی دیگر، عمق نفوذ در لیزر موهای زائد فقط تا ریشه مو می باشد که در دستگاه هایی که از تکنولوژی الکساندرایت استفاده می کنند این میزان به حداقل خود، یعنی ۳ میلیمتر رسیده است. به همین دلیل FDA (سازمان غذا و دارو) این روش را تایید کرده است.