آزمایشگاه

لورم ایپسوم یک متن بی مفهوم استاندارد است که طراح برای پرکردن صفحات وب از آن استفاده می کند.

آزمایشگاه

 

آزمايشگاه پزشكی بهبد كرج مفتخر است به استحضار برساند تست عرق در اين مركر راه اندازی شد و همگام با مراكز پيشرفته علمی جهان آمادگی همكاری در اين زمينه را دارد.

  آزمايشگاه شبانه روزی بهبد

  Behbod medical laboratory science

 

آزمايشگاه شبانه روزي بهبد با اعتقاد به اينكه اخلاق حرفه اي و تعهددر كارتشخيص و درمان ،به موازات علم و تخصص مهم است  ،قبل از هر اقدامي با تشريح و آموزش اصول مهم و بنیادین اخلاق پزشکی در كاركنان آزمايشگاه حساسيت و مسيوليت لازم نسبت به اطمينان از درستي فرايندهاي منتهي به پاسخ را ايجاد كرده است .اميدواريم هر روز با استقرار و رعايت استانداردهاي ملي كه  كيفيت و صحت كار را تضمين ميكند بتوانيم تعهد خود را نسبت به سلامت همشهريان عزيز به اثبات برسانيم . براي كسب اطلاعات بيشتر در خصوص خدمات اين مجموعه ميتوانيد به سايت آزمايشگاه مراجعه كرده و ما را در كانال تلگرام دنبال نماييد . باعث افتخار ماست اگر بطور مستقيم با شماره تلگرام آزمايشگاه پاسخگوي سوالات شما عزيزان باشيم.

آدرس : کرج، خیابان دکتر بهشتی، حد فاصل میدان شهدا و چهارراه طالقانی، کلینیک بهبد، طبقه سوم

شماره تماس:
026-32255063
فکس:

026-32216381
رایانامه:
info@behbodlab.ir

ساعت پذیرش : همه روزه به صورت شبانه روزی

جواب دهی:  شنبه تا ۵ شنبه ساعت ساعت ۱۰٫۳۰ الی ۲۰

مدیریت آزمایشگاه: سرکار خانم دکتر طارمی

بيلی روبين چك (روش  پوستی ):

 جديدترين دستگاه براي تشخيص زردي است كه براي راحتی بيشتر نوزاد و والدين در اين مركز انجام ميشود .

بيلی روبين چك به جای سوزن از نور براي اندازه گيری ميزان بيلی روبين در خون نوزاد استفاده ميكند و به اين ترتيب نوزاد كم ترين دردی حس نميكند.

بيلی روبين چك دقت لازم را به عنوان ابزار سنجش و پايش زردی نوزادان دارا ميباشد .

فيبروز كيستيك :

بيماري ژنتيكي است كه در اثر اختلال عملكرد غدد مترشحه خارجي رخ مي دهد.

در اين بيماري كانال انتقال دهنده نمك در سلول هاي اپيتليان در مجاري تنفسي-لوزالمعده-روده-مجاري تناسلي در مردان –سيستم كبدي و غدد عرق آسيب ميبينند.

ترشح موكوس و چسبناك در ريه ها باعث تنگ شدن راههاي هوايي و زمينه ساز عفونت هاي مختلف باكتريايي ميشود.به همين دليل مشكلات ريوي معمولا عامل اصلي مرگ در ميان مبتلايان به اين بيماري است.التهاب راه هاي هوايي و عفونت مزمن در نهايت باعث بيماري هاي شديد ريوي و آسيب راه هاي هوايي ميشود كه به ايجاد كيستها-آبسه ها و فيبروزه شدن بافت ريه مي انجامد.

همچنين 15تا20درصد نوزادان مبتلا در بدو تولد با انسداد روده همراه هستند.مسدود شدن مجراي اتصال دهنده لوزالمعده ب روده نيز با اختلال در گوارش مواد غذايي همراه است كه در نتيجه آن با وجود تغذيه مناسب وزن بيمار افزايش نمي يابد.

علاوه بر اين ميزان نمك سديم ترشح شده از غدد عرق در اين بيماران بيش از حد طبيعي است كه باعث كاهش اين ماده در بدن ميشود .

همچون تمامي بيماري هاي ژنتيكي-بيماري فيبروز كيستيك نيز درمان قطعي ندارد اما فيزيوتراپي قفسه سينه و استفاده از مكملهاي آنزيمي و غذايي به بهبود وضعيت بيماران كمك موثري ميكند.

تشخيص:

بيماري غالبا در شير خوارگي و يا اوايل كودكي تشخيص داده ميشود تاييد و تشخيص براساس نتايج تست عرق انجام ميشود.در اين آزمايش مقدار سديم و كلر(نمك)موجود در عرق كودك اندازه گيري ميشود.

براي انجام آزمايش با استفاده از امكانات موجود توليد عرق را در دست يا سر بيمار افزايش ميدهند و با استفاده از الكترود مخصوص كه در عرق گذاشته می شود ميزان سديم و كلر اندازه گيری ميشود.ميزان نمك موجود در عرق كودك مبتلا از فرد معمولي بالاتر است و به اين ترتيب با توجه به نتايج تست عرق و علايم بالينی بيمار-تشخيص تاييد ميشود.

تست عرق تاكنون تست اصلی تشخيص آزمايشگاهی براي اين بيماری است.  

ربات تلگرام ما

ربات هوشمند تلگرام :

کانل تلگرام ما

کانال رسمی:

درمانگاه بهبد

وب سایت :

طرف قرارداد با بیمه های :

بیمه ملت
بیمه نیروهای مسلح
بیمه تامین اجتماعی
بیمه آرمان
بیمه ایرانیان
بیمه خدمات درمان

لازم به ذکر است بیمه ایرانیان مورد پذیرش می باشد که بر روی کارت آنان عبارت آتیه سازان ذکر شده باشد

EnglishIran